بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جمهوری اسلامی ایران/ توسعه بیش از پیش فعالیت‌های این نهاد حول محور تولید دانش بنیان

۱۱ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۸ کد : ۴۲۷۸۲ عمومی تاپ خبر
بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جمهوری اسلامی ایران
بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جمهوری اسلامی ایران/ توسعه بیش از پیش فعالیت‌های این نهاد حول محور تولید دانش بنیان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، بیانیه جهاددانشگاهی به شرح زیر است: 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

روز مبارک و ملی 12 فروردین بار دیگر به استقبال امّت بزرگ و با ایمان ایران اسلامی آمده است؛ تاریخی زنده و پرافتخار در بهار و آغاز هر سال که شکوفایی، بالندگی، پیشرفت و عدالت را به مردمی نوید می دهد که در مسیر انتخاب و حرکت خود موانع بزرگی را از پیش رو برداشتند و همچنان برای "جمهوری اسلامی ایران" شان فداکاری و جهاد می کنند.

اگرچه دشمنان، این اندوخته ها و ساخت ها و تولیدها و سرمایه ها و هنرها و کالاها و فتح میادین و ایستادن بر سکوهای افتخار را تحریم و بایکوت نمایند.

اینک 12 فروردین دیگری در آغاز قرن پانزدهم هجری شمسی در حالی فرارسیده که انقلاب اسلامی مردم ایران، پیروزی شان در جنگ تحمیلی هشت ساله، مبارزه با اجانب سلطه گر و ایثار در راه حفظ استقلال و قطع وابستگی همچون ستاره بر تارک سپهر سده 14 خورشیدی درخشید.

روز جمهوری اسلامی ایران، عید بزرگ ایرانیان مسلمان، آغاز رسمی نظامی مردمسالار و خداباور و سالروز و گرامی داشت آن، نمادی از موعد هم افزایی عزم و اراده و حرکت و تلاش بر مبنای نقشه راه ترسیم شده برای سال جدید در راه دستیابی به اهداف پیشرفت مادی و معنوی کشور است.

همگان، دست در دست هم برای تعالی "جمهوری اسلامی ایران" تلاش کنیم و سال 1401 را که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال تولید؛ دانش بنیان‌؛ اشتغال آفرین تعیین و آحاد ملت و مسئولان به پویایی و تلاش برای افزایش کیفی و کمی محصولات دانش بنیان و ظرفیت سازی و به کارگیری حداکثری از سرمایه های انسانی به ویژه جوانان با استعداد و با  انگیزه فراخوانده شده اند در حالی به پایان رسانیم که نتایج عملی و ملموس در این عرصه سرنوشت ساز برای اقتصاد ملی حاصل شده باشد. 

در این میان، فعالیت های تبیینی مشروط بر آن که این روند را تسریع بخشیده و در قالب همکاری تنگاتنگ با جامعه فناوران و کارآفرینان و در مسیر رفع نیازهای آن ها شکل بگیرد، قطعا اثرگذار و مطلوب خواهد بود.

اعضای جهاددانشگاهی با درک نقش خود و با اتکا به پیشینه اقدامات دانش بنیان شان برای رفع نیازهای راهبردی صنایع، دارو و درمان های پیشرفته، کشاورزی نوین، حفظ هوشمند محیط زیست و پالایش آلودگی ها و تجربه ده ها عرصه مهم دیگر برای سازندگی کشور، فرصت امسال را مغتنم شمرده و توسعه بیش از پیش فعالیت ها حول محور تولید دانش بنیان را به عنوان اصلی ترین عرصه خدمت رسانی در سال جدید، در دستور کار خود قرار می دهند.

 

 

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی


نظر شما :